Léčba hemoroidů

        Všichni lidé mají v konečníku fyziologickou žilní pleteň, která má velký význam v uzávěrovém mechanismu. V důsledku vrozené méněcennosti těchto žil a také v důsledku např. těžkých porodů, řidičské profese či zálibě v dlouhých cyklistických výletech, se tyto žilky zvětšují a způsobují známé problémy.

Na našem pracovišti provádíme již 21 let léčbu středně zvětšených hemoroidů metodou dle Barrona, jejíž princip spočívá v postupném nakládání malých gumiček na zbytnělou tkáň hemoroidů. Podchycená tkáň odumírá a sama se odlučuje.

Zásadně dáváme pouze jednu gumičku. Po zhojení asi za měsíc aplikujeme další na jiné místo a většinou je takto postupně potřebné naložit 3 podvazy. Velká většina pacientů zákrok snáší velmi dobře, mírná citlivost trvá 2-3 dny po zákroku a není potřebná pracovní neschopnost.

Proti způsobu, kdy se naloží všechny ligatury v jednom sezení, je podstatně menší bolestivost, méně komplikací a i dlouhodobé výsledky jsou příznivější.

Na rozdíl od operačních metod v celkové anestezii se nevyskytují závažnější komplikace. Pokud mluvíme o komplikacích, máme na mysli otok či menší zánět tkáně v okolí přiložené gumičky.

Principiálně je metoda podobná zákroku bipolární koagulací, které se laicky říká „laserová", při které se tkáň zmrtví upravenými elektrickými proudy a také se ponechá ke spontánnímu odloučení.

Tento zákrok všechny pojišťovny proplácejí.

 

leknin

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení